ÕE asejuht osaleb SEB koolisaadikute programmis

Tõnismäe riigigümnaasiumi õpilasesinduse asejuht Rebeca Hiiesalu osaleb sel hooajal SEB panga koolisaadikute programmis. Rebeca artikkel ületarbimisest on nüüd loetav koolisaadikute lehel.

Rebeca tutvustab artiklis läbimõeldud igapäevaste rahaotsuste ja ostude tegemise põhimõtteid. “Mida paremini on kulud ja tulud planeeritud, seda lihtsam on ostuotsust teha. Näiteks soovitavad rahatargad inimesed endalt küsida: mitu tundi peaksin tööd tegema, et seda asja endale osta,” kirjeldab Rebeca. Artiklis pöörab autor tähelepanu ületarbimise ohtudele nii rahakoti kui ka jätkusuutlikkuse seisukohast.

SEB koolisaadikute programmi raames pakutakse noortele võimalust saada esmane ja sealjuures rahvusvaheline kogemus finantsmaailmas, läbida rahatarkuse koolituste sari ning jagada oma teadmisi kaasõpilastega, panustades laiemalt finantskirjaoskuse parandamisse. Kuue kuu vältel saavad 9. kuni 12. klassi õpilased teadmisi säästmise, investeerimise, eelarve planeerimise, küberturvalisuse ja ettevõtluse valdkonnast. Koolisaadikuid toetavad SEB poolt kogu programmi vältel personaalsed mentorid.

Loe pikemat artiklit siit.