G1 (10. klassis) on kursused üles ehitatud mõistelisele/kontseptuaalsele õppele.
See annab õpilastele laia arusaama ajaloost, kirjandusest, kunstist ja muusikast ning füüsikast, keemiast ja bioloogiast.
Õppimine on seostatud humanitaar- ja sotsiaalvaldkonnas ning loodusteaduste valdkonnas.
Sel moel õpe annab õpilasele kindla platvormi, et edasiste gümnaasiumiaastate käigus jätkata uurimisel põhineva ja süvitsi mineva õppimisega.
Õppimine on kavandatud koolis ja kooliruumist väljaspool. Meie õpiruumiks on erinevad asutused, sealhulgas kõrgkoolid, kultuuriasutused ja ettevõtted Tallinna kesklinnas ning meid ümbritsev linnaruum ja looduskeskkond.
Meie kooli moto on “Eneseväljendus linnaruumis”, mis tähendab keskendumist eneseväljenduse ja loovuse arendamisele nii traditsioonilistes reaal-, loodus- ja sotsiaalainetes kui ka mitteformaalses õppes.
Õpilaste eneseväljendust linnaruumis toetame:
Eneseväljendus linnaruumis individuaalset õpiteed aitame kujundada TORGi tornide (moodulkursuste) abil (rakendusloodusteadustest arhitektuuri aluste ning sotsiaalsest ettevõtlikkusest ringmajanduseni).
Lisaks on õpilastel võimalik valida 7 valikkursust lähtuvalt oma huvidest, hetkesoovidest või millestki muust.
Suur osa meie õppetööst kandub koolimaja seintest väljapoole – kasutame ära meid ümbritseva linnaruumi võimalused.
Õpilane peab gümnaasiumi jooksul läbima 96 kursust, neist 13 on meie koolis õpilase enda valida.
1. GRÕK (riiklikult ettenähtud kursused):
2. Lisaõppe kursused – 5 lisakursust matemaatikas, inglise keeles ja B1 keeles
3. TORGi olemuskursused ehk loovus on praktikas:
Loovus on praktikas kursuste kaudu saab õpilane ülevaate erinevatest lähenemis- ja mõtteviisidest maailmale ja meid ümbritsevale keskkonnale ning omandab mitmekülgsed oskused eneseväljendamiseks.
4. TORGi tornid
TORGi tornid on kooli õppekava järgi moodulid, mis tulenevad TORGi motost „eneseväljendus linnaruumis“. Nende moodulite valimine võimaldab õpilasel kujundada oma individuaalset õpiteed. Oma õppetee valimine tähendab ka seda, et õpilane saab nende moodulite raames luua ja kaitsta gümnaasiumi lõpetamiseks kohustusliku uurimis– või praktilise töö (UPT). Valikuprotsess kestab terve esimese õppeaasta. Iga pikem moodul (5 kursust) lõpeb praktikumiga. See tähendab, et moodulis õpitut saab kasutada ka uurimistöö koostamisel ja kaitsmisel.
Valikuprotsess kestab terve esimese õppeaasta.
5. Valikkursused
Valikkursused on kooli õppekava järgi õppeained, mida õpilane saab ise valida, lähtudes oma huvidest ja tulevikuplaanidest. Ka nendega saab õpilane kujundada oma õpiteed.
TORGi õpilane teeb igal õppeaastal oma strateegilised valikud nii moodulkursuste kui valikkursuste osas ning kujundab oma õpitee.
Kolme aasta jooksul valitud 13 kursuse kaudu on võimalik tegeleda end huvitavate valdkondadega või proovida erinevaid karjäärivalikute võimalusi.
NB! Valikkursusi pakume alates II perioodist. G1 I perioodil on valikute toetamise programm, mille eesmärgiks on teha teadlik ja motiveeritud valik. Me tahame toetada õpilast, et tema valik oleks selge, tema huvide ja tuleviku õppimise strateegiaga seotud. Moodulkursuste valikuprotsess kestab terve esimese õppeaasta.
Mida ja kuidas me TORGis õpime –
Loe edasi SIIT!