Meie koolist

TORGi missioon on toetada ja arendada inimeste eneseväljendust igas valdkonnas.

TORGi visioon on innustada inimest läbi mineviku ja oleviku avastama ja looma tulevikku.

TORGi moto on “eneseväljendus linnaruumis”.

Tallinna Tõnismäe Riigigümnaasium on tugev üldhariduskool, mis keskendub iga õpilase terviklikule arengule ja pakub selleks: 

  • Mitmekülgset ja kvaliteetset gümnaasiumiharidust, mis avab uksed; 
  • Valikuterohket õpiteed, et näha, mis on uste taga; 
  • Terviklikku maailmapilti, et teaks, milliseid uksi tasub avada; 
  • Matemaatilist mõtlemist/tehnoteadlikkust, et uksekood lahti saada; 
  • Proovimist, praktikat, katsetamist, et oleks julgust uksi avada; 
  • Liikumist, et oleks jõudu uksi avada; 
  • Eneseväljendusoskust, et öelda „Tere!“

 

Meie õpetaja on toetatud ja iseseisev meister

Seega on hea, hoitud, pühendunud ja tark õpetaja see, kes suudab õpilases äratada huvi, laiendada õpilase teadmisi, aidata luua nendevahelisi seoseid ning lihvida õpilase oskused meistritasemele. Kehv õpilane pidurdab iseennast, kehv õpetaja võib pidurdada terve põlvkonna.

Me usume sellesse, et kõik saab alguse usalduslikest suhetest koolipere sees. Õppimise alus on usaldus. Eksimise ja saavutuse alus on usaldus. Julgus üldse katsetada tekib keskkonnas, kus on turvaline ja turvalisus tuleneb vastastikusest usaldusest. 

Meie jaoks on oluline, et igal inimesel oleks aega iseenda jaoks. See tähendab normaalset töökoormust nii õpilasele kui igale koolitöötajale. 

Meie kooli seob teiste Tallinna ja Harjumaa riigigümnaasiumitega tihe koostöö, et pakkuda noortele võimalikult valikuterohket ja kvaliteetset üldkeskharidust.

Koolimaja

Tõnismäe Riigigümnaasium on puhas gümnaasium, mis avas uksed 10. klassi õpilastele 2023. aasta sügisel. Meie hoone on ajalooline, 1930. aastatel ehitatud koolimaja aadressil Tõnismägi 14 ehk paljudele tuntud kui “see taltekitornigahoone-seal-Tõnismäel”. Me veedame siin 2-4 aastat ja pigem ikka 4 kui 2. Kasutame õppimiseks ja innustamiseks ära Tallinna linnaruumi parimaid võimalusi – suur osa meie õppetööst kandub koolihoonest välja.   

Tõnismägi 14 vahvasse hoonesse mahub umbes 500 õpilast, 2023. aasta sügisel alustasime 160 kümnenda klassi õpilase ehk 5 paralleelklassiga. Kolme aastaga tahame kasvada ligi 500 õpilasega ja viie aastaga ligi 900 õpilasega kooliks.

Vaata videost, kuidas tutvustab TORGi inimene, kes tunneb koolimaja kõige paremini –  meie administraator Tiia.

Meid on säravas tulevikus ootamas Endla 13 / Lõkke 5 kontorihoone (täna küll koolihoone) asemele rajatav uhiuus kuuekordne avar ja puidune väärikas maja, mis peaks valmima hiljemalt aastaks 2028.

Mida ja kuidas me TORG-is õpime –
Loe edasi SIIT!