Meie koolist

Kes me oleme?

TORGi missioon on toetada ja arendada inimeste eneseväljendust igas valdkonnas.

TORGi visioon on innustada inimest läbi mineviku ja oleviku avastama ja looma tulevikku.

TORGi moto on “eneseväljendus linnaruumis”.

TORGi põhimõtted:

  • Pühendumine õpilase arendamisele ja usk tema edusse.

  • Tegutsemine õpilase heaks ja arenguks.

Seega on hea, hoitud, pühendunud ja tark õpetaja see, kes suudab õpilases äratada huvi, laiendada õpilase teadmisi, aidata luua nendevahelisi seoseid ning lihvida õpilase oskused meistritasemele. Kehv õpilane pidurdab iseennast, kehv õpetaja võib pidurdada terve põlvkonna.

Me usume sellesse, et kõik saab alguse usalduslikest suhetest koolipere sees. Õppimise alus on usaldus. Eksimise ja saavutuse alus on usaldus. Julgus üldse katsetada tekib keskkonnas, kus on turvaline ja turvalisus tuleneb vastastikusest usaldusest. 

Meie jaoks on oluline, et igal inimesel oleks aega iseenda jaoks. See tähendab normaalset töökoormust nii õpilasele kui igale koolitöötajale. 

Kus me õpime?

Me oleme kõigest rändurid siin ilmas, kes ei saa midagi omaks tunnistada. Nagu kõik inimesed… Aga… Me elame asenduspindadel ning oleme tulevikule orienteeritud ja ootame oma uut maja ning loodame, et see saab kiiresti valmis.

Tõnismäe Riigigümnaasium on puhtalt gümnaasium, mis avab uksed 10. klassi õpilastele 2023. aasta sügisel. Meie maja on ajalooline – 1930. aastatel ehitatud koolimaja aadressil Tõnismäegi 14 ehk paljudele tuntud kui “see taltekitornigahoone-seal-tõnismäel”. Me veedame siin 2-4 aastat ja pigem ikka 4 kui 2. Kasutame õppimiseks ja innustamiseks ära Tallinna linnaruumi parimaid võimalusi – suur osa meie õppetööst kandub koolihoonest välja  

Meie kooli seob teiste Tallinna ja Harjumaa riigigümnaasiumitega tihe koostöö, et pakkuda noortele võimalikult valikuterohket ja kvaliteetset üldkeskharidust.

Tõnismägi 14 vahvasse hoonesse mahub umbes 500 õpilast, 2023. aasta sügisel alustame 160 kümnenda klassi õpilase ehk 5 paralleelklassiga. Kolme aastaga tahame kasvada ligi 500 õpilasega ja viie aastaga ligi 900 õpilasega kooliks.

Meid on säravas tulevikus ootamas Endla 13 / Lõkke 5 kontorihoone (täna küll koolihoone) asemele rajatav uhiuus kuuekordne avar ja puidune väärikas maja, mis peaks valmima hiljemalt aastaks 2028.

Mida ja kuidas me TORG-is õpime –
Loe edasi SIIT!