TORGi esimene õppeaasta lõppes aktusega Tuvi pargis

6. juunil kogunes koolipere Tuvi pargis esimest õppeaastat lõpetaval aktusel. Üles astusid nii koolibänd, koor kui ka õpetajad. Lisaks esinesid koliõpilased omaloodud tantsukavaga ning pidasid kõne nii koolijuht kui ka üks õpilastest.

Õpilase kõne oli järgnev:

“Seda, mis siin koolis toimub, on tihti raske sõnadesse panna ja selgitada kellelegi, kes ei ole TORGis käinud. Kui aga võtta meie õppeaasta kokku nii, et rebida killud kontekstist välja, siis võib üks õpilane öelda, et õppis ülikoolis ja treenis kõrgkoolis, karastus siseruumides ja selleks, et õpilaseks saada, pidi koos teiste linnakodanikega ronima üles lagunenud torni trepist.

Ta on söönud kaheldava väärtusega toitu ja seda täiesti tasuta. Ta on seisnud lõputult Ajajoone rivis ja teab, et matemaatikat on üks, aga Tiiat on küll mitu. Ta avastas et viies korrus on väga kõrgel ja pole vahet, kas tuled esimeselt või kolmandalt, hingeldad ikka, nagu oleks just maratoni jooksnud. Aga meie ei jookse, meie uisutame, lennutame taldrikuid, hüppame batuudil või ronime mööda seinu. Ja aknalaual võib meil ka istuda. Kuid mis kõige tähtsam – õpetajad on INIMESED.

Aitäh kõikidele õpetajatele-töötajatele, õpilastele, lapsevanematele, partneritele ja kooli sõpradele selle imelise ja käänulise esimese õppeaasta eest!”

Foto: Mia-Ly Läänesaar