Mida te hindate oma õpilastes kõige rohkem?
Uudishimu ja õpihimu, ausat, avatud ja sõbralikku käitumist, kultuursust. Kõige tähtsam on see, et õpilane tahab õppida, osaleda, areneda. Tähtis on, et ta ei tule kooli, sest on vaja keskharidust, vaid tahab päriselt õppida, kaasa lüüa, kasvada oma teadmistelt, oskustelt ja vaimult.
Millised peavad olema õpi- ja lõpueksamite tulemused, et kooli sisse saada?
Mida paremad, seda paremad on võimalused kooli sisse saada. Vestlusele kutsume lõpueksamite tulemuste paremusjärjestuses ja klassitunnistuse (valge tunnistus, kus on veerandi/trimestrihinded) keskmine peab olema 4.0 või kõrgem.
Kui jooksvates hinnetes on paar negatiivset hinnet, kas on võimalik ikka kooli sisse saada?
Kui on jooksvates hinnetes paar negatiivset hinnet, siis on ikka võimalik kooli sisse saada, kui õpilane jõuab vestlusele ja tema lõputunnistusel on ainult positiivsed hinded.
Mis on keskmise hinde eelistus teie koolis?
Koolis on kõik, mis on üle hinde “F” täiesti okei. Sisseastumisel peab klassitunnistuse (valge tunnistuse, kus on veerandi/trimestrihinded) põhiainete keskmine olema vähemalt 4.0.
Milliseid kursuseid 2025/2026 pakute?
Eelkõige jätkame nende moodulite / õppeainetega, mis on toodud kooli kodulehel. Lisaks põhiainete kursusi, et riigieksamiteks valmistuda ning liikumisõpetust ja linnakeskkonnaga seotud kursusi.
Kas moodulid on kohustuslikud või võimalik asendada nt Tartu Ülikooli kursustega?
Meie õppekorraldus on paindlik. Me arvestame nii kõrgkoolide pakutavaid kursusi kui ka huviringides ja huvikoolides läbitut.
Mida oodata vestlusel? Mida tuleks vestlusel mainida/teha, et see hästi läheks? Kas vestlusvoor on mitmekesi?
Kõige tähtsam on kandideerijal endale selgeks teha, et meie kool talle sobib. Selleks käia läbi koduleht, vaadata üle sotsiaalmeedia jne. Oodatud on õpilased, kes tahavad õppida, kaasa lüüa, kasvada ja areneda. Meie juures on väga raske õpilasel, kes ootab, et õpetaja talle tarkuse kätte annab või pähe valab. Õpetaja juhendab ja toetab õppimist, aga õpib ikka õpilane.
Kui palju õppekäike toimub?
Koolimajast väljas õppimist toimub nii põhiainetes kui eriõppepävadel. Täpset arvu kahjuks öelda ei oska.
Kui palju õpilasi sel aastal TORG vastu võtab ja kuidas toimub klassidesse jagamine, kui pole suundi? Kas taseme järgi?
Sel aastal võtab TORG vastu 128 õpilast ehk neli paralleeli. Taseme- ja suunaklasse meil ei ole, sest me usume, et õpilane areneb ja kasvab läbi valikute, mida ta ise oma õpiteel teha saab ning iga meie kooli vastuvõetud õpilane on mingis valdkonnas tugev.
Kas pärast koolipäeva peab palju koolitöid tegema?
Pigem ei pea. Kirjanduse lugemine, võõrkeele sõnade ja reeglite õppimine, mõnevõrra matemaatikat ja projektitöösid erinevates ainetes on, aga meie kooli filosoofia on, et õppimine toimub koolis ja peame sellest kinni nii palju, kui võimalik.
Kas 11. klassis on võimalik õpilasfirmat teha?
Jah, saad valida uurimis-praktilise töö ja õpilasfirma vahel.
Kas C/D on teie jaoks positiivne hinne?
Positiivne hinne on kooli hindamissüsteemi järgi üle 50%. Mõnes koolis on selleks tähed, teises numbrid, kolmandas protsendid jne.
Kas on võimalik sisse astuda 11. klassi?
Vabade kohtade olemasolul avatakse kandideerimine G2 astmesse mais.
Kui suur fookus on spordil?
Liikumine on osa igapäevaelust. Me võtame osa erinevatest võistlustest, meie õpilased ise korraldavad võistlusi ning kaks korda perioodis toimuvad Terve Mina Päevad. Terve Mina Päevadel toimuvad väga erinevad tegevused. Tihtipeale saab õpilane ise valida erinevate töötubade ja/või loengute vahel, mis on seotud tervise, liikumise ja spordiga.
Kas teatrites, muuseumites jne kohtades käimine aitab vestlusel kaasa?
Lihtsalt käimine ei aita. Meile on oluline maailmast huvi tundmine sh teatris, kinos, muuseumis käimine, kuid alati on küsimus selles, mis sind seal kõnetas või miks sa sinna üldse läksid.
Millised mitte õppimisega seotud üritused toimuvad TORGis?
Lihtne vastus: need, mida õpilased korraldavad. Toimub klassikalisi üritusi nagu ball ja stiilinädalad, aga uurimis-praktiliste tööde raames korraldavad õpilased väga erinevaid üritusi. Ja see tähendab, et õpilased korraldavad ka õppetöö raames neid üritusi, mis neile ja kaaslastele huvi pakuvad.
Millised tugiteenused on õpilastele tagatud?
Koolis on kolmeliikmeline tugimeeskond, sh koolipsühholoog. Õpilast toetab tema klass, tema sõbrad, tema kaasamõtleja (mentor) ja kaasamõtlejagrupp (mentorgrupp).
Mitu inimest on ühes klassis?
Ühes klassis on 30-32 õpilast. Klass käib koos enamustes õppeainetes, aga palju on rühmatunde ja valikkursustel ja lisaeriala kursustel on üldse lennuülesed segagrupid.